Aktualności 2017/2018

Zobacz starsze aktualności
Kliknij aby zobaczyć poprzednie lata
11.11.2017 Święto Niepodległości Aktywnie

Jak co roku uroczystości z okazji Święta Niepodległości zgromadziły wielu gnieźnian przy pomniku Bolesława Chrobrego. Była msza, kwiaty i inscenizacja przyjazdu marszałka Józefa Piłsudskiego. Kulminacyjnym punktem obchodów był III Bieg Niepodległości. Na 11 km trasie, uczestnicy zmagali się z wiatrem, deszczem i trudnym terenem. Wprawne oko fotografa uchwyciło kilka znanych nam twarzy w biegu dla Niepodległej. Zamieszczone poniżej zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Pana Janusza Rafińskiego.

Audycja słowno-muzyczna z okazji szkolnego święta Dnia Niepodległości
Na zdjęciu autorzy audycji słowno-muzycznej z okazji szkolnego święta Dnia Niepodległości:

Jakub Gośka klasa 3F
Dobrosława Siwka klasa 3F
Sandra Andrzejczak klasa 3F
Sarra Somrani klasa 3H
Gabriela Górkowska klasa 3H
Piotr Śliperski klasa 3H

Dziękujemy za ubranie sal i gazetek szkolnych w barwy narodowe!
Offeliada 2017
Ratując jedno życie, ratujemy cały świat.

Ratując jedno życie, ratujemy cały świat. Uczniowie z naszej szkoły: Karolina Szymańska z klasy 3C i Nikodem Wejerowski z klasy 3B w ostatnim czasie przyczynili się do uratowania życia dwóch młodych mężczyzn.

„Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”

W ramach realizowania zadań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego nasza szkoła podejmuje różnego rodzaju zadania z zakresu profilaktyki. Jak co roku włączamy się w akcje profilaktyczne, aktywnie staramy się współpracować z placówkami wspierającymi tę działalność.

Pobiliśmy Rekord Polski!

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym dniu odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO)...

XVII Dzień Papieski

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyła się 12 października Uroczysta Gala

Wycieczka zawodoznawczo - integracyjna klasy 2g

Dzień 28 września klasa 2g spędziła na wyjeździe zawodoznawczo-integracyjnym pod opieką wychowawczyni, pani Anny Russek oraz pani Kamilli Ciesielskiej –Kukułki.

Wspomnienie Dnia Języków Obcych

Dnia 25 września w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych klasy pierwsze wzięły udział w przeglądzie piosenki angielskiej.

Wycieczka klasy 2g

Dnia 12 września klasa 2g wraz z wychowawczynią, p. Anną Russek, udali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zwiedzanie muzeum połączone było z projekcją filmów 3d dotyczących początków państwa polskiego. Na wystawie, składającej się z ponad 500 eksponatów, zobaczyć można było m.in. rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie z lat 40. X w., zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów pochodzące z Gniezna i okolic, regalia królewskie i wiele innych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18

4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego. Uroczystość była inna niż do tej pory, ponieważ od 1 września 2017 staliśmy się ponownie szkołą podstawową. Rok szkolny razem z gimnazjalistami rozpoczynali uczniowie klas 1, 4 i 7 szkoły podstawowej.