Aktualności 2016/2017

Zobacz starsze aktualności
Kliknij aby zobaczyć poprzednie lata
Półkolonie 2017

W ostatnim tygodniu czerwca w naszej szkole uczniowie mogli brać udział w półkoloniach letnich

Koniec Roku 2016/2017

W dniu 23 czerwca pożegnaliśmy 3 klasy naszego gimnazjum.

MOTOSERCE 2017

Nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji Festynu Rodzinnego pt. „MOTOSERCE 2017 Serce-Sercu Gramy dla Gabrysi Tymona i Jakuba” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Żyrafa. Impreza miała miejsce w niedzielę, 18 czerwca, na placu św. Wojciecha w Gnieźnie. Nasze stoisko oklejone było kolorowymi tarczami SP7 oraz balonami, dzięki czemu łatwo było nas odnaleźć.

Dzień Patrona i Sportu

W piątek 16 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie – obchodziliśmy Dzień Patrona oraz Dzień Sportu.

Osiągnięcia geograficzne 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 nasi uczniowie osiągnęli wiele sukcesów geograficznych.

WYCIECZKA GRZYBOWO - KOŁOBRZEG klasa
IV gnieźnieński Konkurs Wiedzy o Gnieźnie rozstrzygnięty!

W dniu 30 maja odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Gnieźnie. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: mgr Elżbieta Fischer, dyrektor w gimnazjum nr 3 oraz mgr Janusz Ambroży dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. W sali biblioteki przy ul. Staszica spotkały się drużyny z gimnazjów nr 1, nr 3 i nr 4. Od samego początku rozpoczęła się zacięta rywalizacja.

25 maja, czwartek z życia klasy Ig

Czwartek, 25 maja, klasa 1g postanowiła spędzić nieco inaczej niż zwykle.

Wycieczka klasy Ig - gaj
Wycieczka klasy IIIg i IIIe

W dniach 18 - 19 maja 2017 r. odbyła się wycieczka klasy IIIg i IIIe pod opieką p. Doroty Chamiec, p. Karoliny Zamiary i kierownika - p. Katarzyny Kozak...

Bal Gimnazjalny 2017
Poznajcie naszych wybitnych anglistów

Dnia 3 kwietnia 2017 roku odbył się szkolny konkurs języka angielskiego dla klas I i II. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Nasze Piłkarki Ręczne Mistrzyniami Gimnazjady 2017!

Nasze piłkarki ręczne wywalczyły dziś w Budzyniu tytuł Mistrza Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych - Gimnazjada 2017!!! W meczu półfinałowym pokonały drużynę gospodarzy 12:5. A w ścisłym finale wygrały z przeciwniczkami z Kępna 16:14.

Mistrzowstwa gimnazjów w lekkiej atletyce

Przeczytaj na stronie Gniezno24.pl

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

W dniu 31 marca 2017 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II.

72 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej
Wielkanocna Gra Terenowa
Laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W tym roku zostało wyróżnionych 8 osób, zobacz ucz niów naszej szkoły, którzy odebrali wyróżnienia

Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

28 kwietnia 2017 r. został przeprowadzony Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 9, a współorganizatorami: Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Konkurs na najpiękniejszy STROIK WIELKANOCNY
Dni Turystyki
Wieczorek poetycki
Sprzedaż muffinek
Dlaczego warto wybrać "SIÓDEMKĘ"

Drzwi Otwarte 2017

29 marca w naszej szkole pojawili się kandydaci na uczniów na rok szkolny 2017/2018. Młodsze dzieci były oprowadzane przez gimnazjalistów po naszej szkole. Mogli brać również udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli gimnazjum.

"Specyfika zawodów wykonywanych w Gnieźnie"

Uczniowie klas 2 i 3 realizujący projekt "Specyfika zawodów wykonywanych w Gnieźnie" w ramach publicznej prezentacji efektów swojej pracy przygotowali prezentację multimedialną.

Teatr Młodego Widza - bajka dla dzieci, przedstawienie w przedszkolu: "Awantura w świecie bajek"

Uczniowie drugich klas pod opieką Pani Karoliny Stelter i Iwony Machowiak przygotowywali przedstawienie dla przedszkolaków. Finałem przedstawień było przedsztawienie w przedszkolu.

Wyniki konkursu STOP DLA HEJTU