"Drugie życie"

Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w zajęciach profilaktycznych organizowanych przez uczniów z I LO. W tym roku szkolnym odbyły się dwa spotkania: pierwsze na temat "Rak jajnika sam nie znika" realizowane w ramach programu: "Mam haka na raka". Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów z klas o profilu medycznym pod kierunkiem Pani prof. Beaty Jakubowskiej - Duszyńskiej. Kolejne spotkanie było realizowane w ramach kampanii "Drugie Zycie". Celem tych zajęć było promowanie przeszczepiania narządów, informowanie o korzyściach wynikających z transplantacji oraz rozpowszechnianie oświadczeń woli. Koordynatorem tej akcji w Gnieźnie jest Pani prof. Wiesława Bruch z klasą II biochemiczną.