Dzień Patrona i Sportu

W piątek 16 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie – obchodziliśmy Dzień Patrona oraz Dzień Sportu. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Azjatycka Podróż”. Na początku każda klasa otrzymała kartę do której wpisywane były zdobywane kolejno punkty. Przygotowanych zostało wiele różnych konkurencji takich jak: jedzenie ryżu pałeczkami na czas, zadania matematyczne, odtwarzanie znaków chińskich, robienie origami. Na świetlicy przedstawiciele klas pierwszych przygotowywali sałatki ryżowe. Wiele emocji dostarczył konkurs Lip Sync Battle w trakcie którego można było choć na chwilę wcielić się w swojego idola muzycznego. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej, koordynowali również konkurencje na boisku zewnętrznym, m.in. rzuty balonami z wodą, czy tzw. bieg kelnera. Punktem kulminacyjnym był niewątpliwie azjatycki pokaz mody, który odbył się o godz. 10.00 na szkolnym boisku. Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się pomysłowością i dużym poczuciem humoru. Chętne osoby mogły również wziąć udział w karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z ciastem na I piętrze. A oto wyniki na poszczególnych poziomach:

Klasy pierwsze:

I miejsce – klasa Ig
II miejsce – klasa Ia
III miejsce – klasa Ic
Klasy drugie:
I miejsce – klasa IIe
II miejsce – klasa IId
III miejsce – klasa IIa
Klasy trzecie:
I miejsce – klasa III b
II miejsce – klasa III e
III miejsce – klasa III d
Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii :)

Tekst: Anna Russek
W dniu 30 maja odbył się IV