IV gnieźnieński Konkurs Wiedzy o Gnieźnie rozstrzygnięty!

W dniu 30 maja odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Gnieźnie. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: mgr Elżbieta Fischer, dyrektor w gimnazjum nr 3 oraz mgr Janusz Ambroży dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

W sali biblioteki przy ul. Staszica spotkały się drużyny z gimnazjów nr 1, nr 3 i nr 4. Od samego początku rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Świetnie przygotowani uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z 24 pytaniami oraz zadaniem dotyczącym opracowania mapy miasta.

Ostateczne zwycięstwo, po pasjonującej dogrywce, przypadło drużynie z gimnazjum nr 1 w składzie: Jagoda Pijanowska, Joanna Kubasik i Marcel Sobecki pod opieką pani mgr Sylwii Mielcarek. Drugie miejsce, z różnicą jednego punktu, zdobyła drużyna gimnazjum nr 4, a trzecią lokatę uczniowie z gimnazjum nr 3. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody książkowe ufundowane przez Organizatorów. Konkurs przygotowali i prowadzili nauczyciele historii: mgr Dariusz Jóźwiak i mgr Tomasz Tomkowiak. Gratulujemy zwycięzcom posiadanej wiedzy i serdecznie dziękujemy za udział i świetną zabawę!

W dniu 30 maja odbył się IV