Pobili rekord Guinnessa!

17 października 2016 r. odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w czasie 30 minut na terenie całego kraju. Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować".

W odpowiedzi na apel Starosty Powiatu gnieźnieńskiego Pani Beaty Tarczyńskiej nasi uczniowie włączyli się do akcji. Próba bicia rekordu została przeprowadzona w auli III Liceum Ogólnokształcącego. Kilkanaście zespołów, w tym służby mundurowe oraz uczniowie gnieźnieńskich szkół, a także absolwentów naszego gimnazjum punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęło akcję. Dwunastoosobowy zespół uczniów naszego gimnazjum z klas: 2H i 3C pod opieką nauczyciela EDB Pana Tomasza Tomkowiaka, wyposażonych w specjalistyczne maseczki i jednorazowe rękawiczki, prowadził RKO na dwóch fantomach. Rekord został pobity. Ogółem w Polsce w akcji wzięło udział ponad 80 tysięcy ratowników. Zajęcia znacznie podniosły sprawność gimnazjalistów w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz były wspaniałą zabawę w szczytnym celu.

Kliknij aby otworzyć zdjęcia