Debata uczniowska

W środę, 15 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka na temat: Warto stosować zasady dobrego zachowania na co dzień. W debacie wzięli udział uczniowie z klasy 2b i klasy 2d oraz widzowie: dyrektor szkoły, nauczyciele, klasy: 3d, 2d, 2a. Marszałkiem debaty (prowadzącym) był p. Marek Jabłoński. Uczniowie z klasy 2b ( Jagoda Białek, Zuzanna Kośmicka, Daria Trojanowska, Aleksandra Szymańska, Martyna Zielińska, Nina Graczyk) – bronili tezy, że warto stosować zasady dobrego zachowania, natomiast uczniowie z klasy 2d (Marika Peszel, Klaudia Kaczmarek, Michał Wilgosz, Alicja Wojcieszak, Marcin Winiarski), mieli za zadanie dowieść, że nie warto przestrzegać zasad savoir-vivre. Dwie opozycyjne grupy zasiadły po przeciwnych stronach i pełną emocji walczyli o zwycięstwo. Mocne argumenty zwolenników dobrego wychowania odpierali ich przeciwnicy, tocząc gorącą dyskusję. W debatę chętnie włączali się widzowie zadając pytania.
Debatę podsumowała dyrektor szkoły mgr Elżbieta Fischer.
Uczniów biorących udział w debacie przygotowali nauczyciele Marek Jabłoński oraz Małgorzata Tomaszewska.