„Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”

W ramach realizowania zadań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego nasza szkoła podejmuje różnego rodzaju zadania z zakresu profilaktyki. Jak co roku włączamy się w akcje profilaktyczne, aktywnie staramy się współpracować z placówkami wspierającymi tę działalność. W związku z tym dnia 12.10.2017 r. klasy III d i III f wraz z opiekunami: p. D. Kaźmierczak, p. S. Marchlewicz, p. K. Stelter, p. M. Dominiczak oraz p. A. Kędziora (przedstawiciel rodziców) brały udział w interaktywnych warsztatach programu profilaktycznego, którego przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu: „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

Partnerem przedsięwzięcia jest m. in. Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji, Multikino.

Uczniowie w sposób aktywny włączyli się w zajęcia. Grupa, która była najbardziej kreatywna, otrzymała nagrodę- słodkości i książkę pod red. Władysława Bartoszewskiego, pt.: „Doświadczenia lat wojny 1939 – 1945”. Książka została przekazana do biblioteki, a batoniki z apetytem zjedzone przez wszystkich biorących udział w tych warsztatach. Po zajęciach odbyła się projekcja filmu pt: „Obietnica”.

Zachęcamy pozostałe klasy wraz z wychowawcami o włączenie się w tę akcję i udział w zajęciach oraz w projekcji wybranego przez siebie filmu.