Półkolonie

Półkolonie rozpoczęły się w poniedziałek 30 stycznia 2017r., a zakończyły się w piątek 3 lutego 2017r. Uczestnikami byli uczniowie gimnazjum z klasy 1 i 2, 31 osób w tym 20 dziewcząt i 11 chłopców. Wychowawcą pierwszej grupy była Pani Iwona Kniaś,drugą grupą opiekowała się Pani Ewa Czyżewska–Węcławiak, a kierownikiem była Pani Karolina Nowak - Zamiara. Program półkolonii był dostosowany do wieku i możliwości uczestników. Dzieci brały udział w różnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w zajęciach turystyczno-krajoznawczych, kulturalno-oświatowych i edukacyjnych. W pierwszym dniu młodzież została zapoznana z regulaminem półkolonii, bhp, p-poż, z zasadami bezpiecznej zabawy , z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie przeprowadzono zajęcia integracyjne, aby uczestnicy mieli okazję się lepiej poznać i nawiązać bliższe relacje. W tym samym dniu zorganizowano również zajęcia sportowo- rekreacyjne na ściance wspinaczkowej, oraz gry i zabawy sportowe. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w seansie filmowym ,,Po prostu przyjaźń”,w zajęciach ruchowych na kręgielni i na lodowisku, gdzie uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach. Niezwykłą atrakcją dla uczniów był czwartkowy udział w pokazie magii i iluzji w Gnieźnieńskim MOK-u. Młodzież również bardzo chętnie grała w gry planszowe i edukacyjne. W piątek nastąpiło podsumowanie półkolonii i wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tegoroczny program był bardzo atrakcyjny i sprawił im wiele radości i satysfakcji.
Zapraszamy do galerii zdjęć....