Półkolonie 2017

Półkolonie rozpoczęły się zgodnie z wyznaczonym terminem tj. poniedziałek 26 czerwca 2017r., a zakończyły się w piątek 30 czerwca 2017r. Uczestnikami byli uczniowie gimnazjum z klasy 1 i 2, 30 osób w tym 13 dziewcząt i 17 chłopców. Wychowawcą pierwszej grupy była pani Iwona Kniaś. Drugą grupą opiekowała się pani Ewa Czyżewska–Węcławiak, a kierownikiem Karolina Nowak-Zamiara. Program półkolonii był dostosowany do wieku i możliwości uczestników. Dzieci brały udział w różnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w zajęciach turystyczno-krajoznawczych, kulturalno-oświatowych i edukacyjnych. W pierwszym dniu młodzież została zapoznana z regulaminem półkolonii, bhp, p-poż, z zasadami bezpiecznej zabawy, z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie przeprowadzono zajęcia integracyjne, aby uczestnicy mieli okazję się lepiej poznać i nawiązać bliższe relacje. W tym samym dniu zorganizowano również zajęcia sportowo-rekreacyjne na ściance wspinaczkowej, oraz gry i zabawy sportowe. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w seansie filmowym "Piraci z Karaibów" i "Transformers", w zajęciach ruchowych na kręgielni i na basenie. Młodzież brała aktywny udział w warsztatach muzealnych, gdzie zostali zapoznani z historią piśmiennictwa polskiego. Gimnazjaliści również bardzo chętnie grali w gry planszowe i edukacyjne, uczestniczyli w zajęciach plastycznych i muzycznych. W piątek nastąpiło podsumowanie półkolonii i wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tegoroczny program był bardzo atrakcyjny i sprawił im wiele radości i satysfakcji.