Warsztaty pierwszej pomocy

W poniedziałek 17 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były przeprowadzone przez Panią Danutę Węgrzyn i dwóch słuchaczy z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie(dawne Medyczne Studium Zawodowe). Podczas warsztatów gimnazjaliści zostali zapoznani z zasadami przeprowadzenia tzw: łańcucha przeżycia, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację u osoby dorosłej i dziecka, jak zachować się podczas zachłyśnięcia, zadławienia. Wiedzę teoretyczną uczniowie wykorzystali podczas ćwiczeń na fantomach medycznych. Podczas spotkania przypomniano również funkcjonujące w Polsce i Europie numery alarmowe i zasady powiadamiania o wypadku służb ratowniczych.