Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

28 kwietnia 2017 r. został przeprowadzony Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 9, a współorganizatorami: Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Celem turnieju było podnoszenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród zadań dla uczniów przygotowano pisemny test, jazdę po torze w miasteczku rowerowym oraz sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W przerwie odbył się pokaz sprawności klas policyjnych uczniów z III LO w Gnieźnie. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Weronika Węsek i Natalia Antczak z klas 2i oraz Mateusz Drankiewicz i Dominik Andrzejczak z klasy 2h.

W kategorii Gimnazjów nasza szkoła zajęła III miejsce. Laureatami indywidualnymi zostali: I miejsce – Dominik Andrzejczak z klasy 2H i III miejsce - Natalia Antczak z klasy 2i. Gratulujemy zwycięzcom!

Uczniów wspierali i relację opracowali panowie: mgr Robert Przybylski i mgr Tomasz Tomkowiak.