Pobiliśmy Rekord Polski!

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym dniu odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) na terenie całego kraju prowadzonej przez jak największą ilość osób. Organizatorem akcji była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie klasy 3H z naszej szkoły, pod kierunkiem pana Tomasza Tomkowiaka, wzięli udział w tej akcji. W auli III L.O. wzięło udział łącznie 132 osoby, w tym przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się akcja uciskania klatki piersiowej (30 uciśnięć na dwa wdechy!). Każdy uczestnik został wyposażony w specjalistyczne maseczki i jednorazowe rękawiczki. Uczniowie klasy 3H poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze prowadząc akcję RKO z pełnym zaangażowaniem przez 30 minut bez przerwy na trzech fantomach. Rekord Polski został pobity.