XIII Dni Papieskie Jan Paweł II - Papież Dialogu

W dniu 18 października w MOK-u odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Nauczyciele Gimnazjum nr 3 Marek Jabłoński i Radosław Łubiński wystąpili w roli konferansjerów. Imprezę umilili swoimi występami zespoły muzyczne oraz Małgorzata Białczyk, która recytowała „Tryptyk rzymski. Część I. Strumień” wiersz pt.: „Zdumienie”. Dyrektor Gimnazjum nr 3 Elżbieta Fischer zwróciła się do zgromadzonych: „Szanowni goście. Drodzy uczniowie. 35 rocznica powołania kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła Katolickiego stwarza nam okazję aby uczcić pamięć wielkiego papieża Polaka. Jan Paweł II przez lata posługi kapłańskiej, biskupiej, a także tej najważniejszej-papieskiej stał się dla wielu ludzi wzorem do naśladowania i autorytetem. Autorytetem, który nie narzucał swojej woli siłą, władzą ani bogactwem, ale niezłomną moralną postawą, która broniła prawd wiary i godności człowieka. Uczniowie gnieźnieńskich szkół podstawowych i gimnazjów włożyli wiele trudu i wysiłku w przygotowanie prac, których część zostanie dzisiaj zaprezentowana. Wykorzystajmy ten czas, kiedy słowem i obrazem będzie przemawiała do nas nauka Jana Pawła II, na refleksję, aby zastanowić się jak postępować, jakie cechy w sobie pielęgnować aby żyć dobrze w szacunku dla siebie i dla innych.”

Protokół z rozstrzygnięcia konkursów z okazji XIII Dnia Papieskiego

Dnia 15 października 2013 roku w Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie odbyło się podsumowanie konkursów z okazji XIII Dnia Papieskiego pt. „Jan Paweł II - Papież Dialogu”.

Komisje konkursowe w poszczególnych kategoriach przyznały następujące miejsca:

1. w konkursie fotograficznym: „Dialog i porozumienie”
    • I miejsce Maria Sikora z Gimnazjum nr 3
    • II miejsce Sara Grześkowiak z Gimnazjum nr 3
    • III miejsce Angelika Broda z Gimnazjum nr 2

2. w konkursie plastycznym: „Odszukaj symbole, znaki graficzne, godła państwowe, znaki firmowe, flagi narodowe itp. loga i zestaw parami te, które przedstawiają wrogą sobie rzeczywistość oraz połącz je symbolem pojednania”.
    • I miejsce Karolina Kosmala z Gimnazjum nr 3
    • II miejsce Krystian Nawrot z Gimnazjum nr 1
    • III miejsce Maria Sikora z Gimnazjum nr 3
  3. wyróżnienie:
    Sara Galewska
    Oktawia Kaczmarek
    Milena Ratajczak

4. w konkursie literackim: „Wykorzystując znane teksty napisz jakie przesłanie dla świata miałby dzisiaj Papież Jan Paweł II”.
  5. wyróżnienie:
    Ewa Konieczna

6. w konkursie multimedialnym: „Jan Paweł II – papież dialogu”.
    • I miejsce Mateusz Milak z Gimnazjum nr 1
    • II miejsce Maria Sikora z Gimnazjum nr 3