.


Wyjazd zawodoznawczo -integracyjny klasy 2g

Dzień 28 września klasa 2g spędziła na wyjeździe zawodoznawczo-integracyjnym pod opieką wychowawczyni, pani Anny Russek oraz pani Kamilli Ciesielskiej –Kukułki.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była piekarnia „Glanc” w Witkowie, gdzie zgłębialiśmy tajniki pracy piekarza. Mieliśmy również zajęcia warsztatowe podczas których samodzielnie formowaliśmy ciasto w różnorodne kształty – serca, zwierzątka, chałki, które następnie zostały upieczone. Piekarnię Glanc opuściliśmy nie tylko bogatsi w nowe doświadczenia, ale również z torbami pełnymi bułek. Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w firmie produkującej meble tapicerowane „AGPOL”. Właścicielka firmy, pani Anna Putz, oprowadziła nas po zakładzie omawiając kolejne etapy procesu produkcji mebli. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć nowoczesne maszyny w trakcie pracy, ale również pod czujnym okiem fachowców wziąć czynny udział w produkcji, np. zbijać szkielety mebla pistoletem pneumatycznym z wykorzystaniem zszywek oraz tapicerować pokrowce meblowe. Najbardziej sprawdziliśmy się jako kontrolerzy jakości – rozsiadając się wygodnie na nowo powstałym zestawie wypoczynkowym. Pani Anna Putz oprowadzając nas po swoim zakładzie wielokrotnie podkreślała, że pomimo coraz większej komputeryzacji tego typu produkcji, nadal potrzebni są dobrze wykwalifikowani pracownicy chętni do pracy w zawodzie.

Ostatnim punktem wyjazdu była dobrze już nam znana Stanica w Gaju. Na szczęście pogoda dopisała, więc zabraliśmy się do rozpalania ogniska i smażenia kiełbasek. Powspominaliśmy zeszłoroczny biwak, podsumowaliśmy dzisiejsze wizyty, dziewczęta poćwiczyły swoje skomplikowane układy taneczne. Dzięki naszej wychowawczyni mieliśmy okazję poznać smak herbaty „zbożowej”

Serdecznie dziękujemy paniom Honoracie Glanc i Annie Reformat z piekarni „Glanc”, właścicielce firmy AGPOL, pani Annie Putz oraz pani Marii Imbiorowicz ze Stanicy w Gaju za poświęcenie nam swojego czasu .