Aktualności i informacje Szkolnego Koła Wolontariatu
Wyniki konkursu STOP DLA HEJTU

W marcu Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało konkurs na plakat w formie baneru pod hasłem STOP DLA HEJTU. Dostarczone prace były bardzo pomysłowe, estetyczne, wykonane przy użyciu różnych materiałów. Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością :)

Nauczyciele Anna Russek i Marek Jabłoński jednogłośnie zadecydowali, że I miejsce należy do Aleksandry Szymańskiej oraz Martyny Zielińskiej z klasy 2b. Dziewczęta oprócz punktów dodatnich otrzymały bilety do kina. Autorzy wszystkich banerów zaprezentowali swoje prace podczas przemarszu z okazji Dnia Wiosny.
Gratulujemy

ZBIÓRKA MAKULATURY I NAKRĘTEK

Makulaturę i nakrętki (dokładnie opisane – imię, nazwisko, klasa) przynosimy w wyznaczone dni do p. Radosława Łubińskiego (miejsce zbiórki – szatnia)

poniedziałki godz. 13.15-13.30 6 marca, 20 marca, 3 kwietnia, 24 kwietnia, 8 maja
wtorki godz. 12.15 – 12.30 14 marca, 11 kwietnia, 16 maja

Punkty przyznawane przez p. Łubińskiego raz na semestr w zależności od ilości przyniesionej makulatury lub nakrętek (5-30 punktów)

Kartki Świąteczne

Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny zorganizowało akcję „Kartka świąteczna” - tym razem zrobione przez nas kartki sprzedawaliśmy 12 grudnia, w trakcie zebrań i konsultacji. Koszt jednej kartki to 3 zł. Udało nam się zebrać 117 zł, które przeznaczymy na paczki świąteczne dla naszych rówieśników. Dziękujemy

Piernikowe Mikołajki

Dnia 6 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w nasze szkole sprzedaż pierników. Kolorowe, efektownie zapakowane słodycze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Koszt jednego „pierniczkowego zestawu” wynosił 1,50 zł. Za zebraną kwotę (208 zł) zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.
Dziękujemy :)
koordynator akcji – Anna Russek

PUZZLE DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA

Grudzień to miesiąc stwarzający wiele okazji do obdarowywania bliskich prezentami. Jako Wolontariat postanowiliśmy zrobić coś dla dzieci z Domu Dziecka. Z pieniędzy zgromadzonych ze sprzedaży makulatury zostały zakupione puzzle (5 kompletów). Do tego dołączyliśmy grę planszową zrobioną przez Kacpra z klasy 1d i upieczone przez nas pierniki. Podziękowania dla : Ali, Oliwii, Julii, Justyny, Mai i Partycji z klasy 3f oraz Pauliny z kl.3b
Anna Russek – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

RODACY BOHATEROM – PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA

W dniach 28.11- 4.12.16 uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Rodacy bohaterom”, polegającej na zbiórce artykułów spożywczych w markecie Piotr i Paweł. Zebrane dary zostaną przekazane polskim kombatantom na Kresach Wschodnich.
koordynator akcji – Jakub Rydlewski

Szkolne Koło Wolontariatu – „Porządkowanie grobów”

Dnia 26 października bieżącego roku grupa wolontariuszy pod opieką p. Anny Russek udali się na cmentarz św. Piotra i Pawła w Gnieźnie. Wspólnymi siłami udało się uporządkować kilkanaście zaniedbanych grobów. Zapaliliśmy również znicze – jako symbol naszej pamięci o tych, którzy odeszli.
Bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo w akcji :)
Anna Russek – koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Zabawki dla dzieci w szpitalu

Przez cały rok w naszej szkole trwa zbiórka makulatury zorganizowana przez koordynatorów Szkolnego Koła Wolontariatu. Środki zgromadzone z jej sprzedaży są przeznaczane na różne formy pomocy, np. wsparcie finansowe leczenia dziewczynki z zaprzyjaźnionego przedszkola, zakup artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły, zakup zniczy na akcję sprzątania grobów.

Dnia 20 października 2016r. przekazałam na ręce z-cy ordynatora oddziału dziecięcego szpitala w Gnieźnie, p. Aldony Dubis, zabawki oraz artykuły papiernicze. Po serdecznym przyjęciu mnie przez panią doktor i podziękowaniu, zapewniłam, że w przyszłym roku również może na nas liczyć :).

Anna Russek – koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Pomoc polskim dzieciom ze szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie

Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny przyłączyło się do akcji organizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego – pomoc polskim dzieciom ze szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie.

Te dzieci – nasi rodacy naprawdę potrzebują naszej pomocy, nie bądźmy więc obojętni!

Zbieramy wszystko, co może być przydatne w szkole, a więc: zeszyty, ołówki, długopisy, gumki, cyrkle, linijki, ekierki, farbki, notatniki, bloki rysunkowe, piórniki, papier kolorowy, itd.

Zbiórka trwa do 2 listopada, artykuły papiernicze można przynosić do p. Russek, p. Łubińskiego lub p. Sochy.

Prosimy o podpisanie przynoszonych produktów, gdyż na koniec akcji przydzielone zostaną punkty od 5 do 20 - w zależności od ich ilości.

Szkolne Koło Wolontariatu
ogłasza konkurs na grę planszową.

Najciekawsze gry zostaną przekazane wychowankom Domu Dziecka w Gnieźnie.

Podpisane gry prosimy dostarczać do p. Anny Russek lub p. Jakuba Rydlewskiego do 10 listopada 2016 roku.

Pamiętajcie, aby gra była podpisana (imię, nazwisko, klasa), miała dołączoną instrukcję oraz wszelkie potrzebne akcesoria (pionki, kostki). Mogą to być gry przeznaczone zarówno dla małych dzieci jak i nastolatków.

Autorzy gier otrzymają punkty 15-20, a dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda

Dodatkowych informacji udziela p. Anna Russek