.


Aktualności i informacje Szkolnego Koła Wolontariatu
ZBIÓRKA MAKULATURY I NAKRĘTEK

Makulaturę i nakrętki (dokładnie opisane – imię, nazwisko, klasa) przynosimy w wyznaczone dni do p. Radosława Łubińskiego (miejsce zbiórki – szatnia)

poniedziałki godz. 13.15-13.30 6 marca, 20 marca, 3 kwietnia, 24 kwietnia, 8 maja
wtorki godz. 12.15 – 12.30 14 marca, 11 kwietnia, 16 maja

Punkty przyznawane przez p. Łubińskiego raz na semestr w zależności od ilości przyniesionej makulatury lub nakrętek (5-30 punktów)

Paczki Świąteczne

Jako wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wielokrotnie bierzemy udział w akcjach z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Uczestniczymy również w przygotowaniu tych paczek – najpierw zakupy pod opieką p. Anny Russek a następnie ich segregacja i pakowanie. Dystrybucją zajmują się panie pedagog, którym serdecznie dziękujemy za współpracę.
Cieszymy się, że możemy pomóc

Sprzedaż muffinek

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało dnia 9 marca br. w naszej szkole sprzedaż muffinek.
Dziewczęta należące do wolontariatu przygotowały ich łącznie ok. 130 sztuk. Muffinki cieszyły się dużym zainteresowaniem w czasie przerw :). Kwota uzyskana z ich sprzedaży - 259 złotych i 20 groszy została przekazana na paczki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.
Dziękujemy:)

II FINAŁ AKCJI „KARTKA ŚWIĄTECZNA”

W miesiącu listopadzie dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) przygotowywały kartki świąteczne. Udało im się wykonać 53 sztuki. Kartki świąteczne autorstwa wolontariuszek były wykonane bardzo estetycznie i oryginalnie, do każdej były dołączone życzenia.

Finał akcji miał miejsce (podobnie jak dwa lata temu) w trakcie zebrań z rodzicami i konsultacji w dniu 14 grudnia, a zebrane pieniądze zostały przeznaczone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Sprzedażą kartek zajęły się Magda i Asia , a towarzyszył im Kajetan w stroju św. Mikołaja. Zarówno rodzice, którzy przyszli na konsultacje, jak również nauczyciele byli zainteresowani zakupem i chętnie zaglądali na nasze stoisko. Koszt jednej kartki wynosił 3 złote – ale z uwagi na cel naszej akcji wiele osób dorzuciło troszkę więcej :)

Podsumowując – zostało sprzedanych 50 kartek za które zebraliśmy 236 zł :) BARDZO DZIĘKUJEMY!!

Anna Russek – koordynator akcji
Pomoc dla Ukrainy

Dnia 25 listopada br. wolontariusze z klas 3d i 3g pod opieką p. Anny Russek dostarczyli zebrane w naszej szkole artykuły papiernicze i przybory do siedziby ZNP przy ul. Chrobrego w Gnieźnie. Dary zostaną przekazane polskim dzieciom na Ukrainie. W ciągu niecałych dwóch miesięcy udało nam się zebrać: 16 bloków (rysunkowych i technicznych) 7 pędzli 148 zeszytów 1 ekierka 1 notatnik 5 szt. nożyczek 124 ołówki 2 torby na laptopa 87 długopisów 1 piórnik 4 opakowania farbek 19 linijek 3 opakowania pisaków 5 szt. kleju 3 temperówki 9 owijaczy 6 opakowań kredek 9 gumek 4 opakowania plasteliny 2 smycze 8 breloczków 3 plany lekcji, różne naklejki Panie, które odbierały przyniesione przez nas dary były bardzo zadowolone, że nasze gimnazjum tak chętnie wzięło udział w akcji. Obiecaliśmy, że w przyszłym roku też mogą na nas liczyć. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI! :)

Mobilizacja nakrętkowa

W środę 2.grudnia Szkolne Koło Wolontariatu organizuje w naszej szkole Wielką Jednodnodniową Zbiórkę Nakrętek dla Kornelki. To, w czym przyniesiecie nakrętki (karton, torba, itp.) dokładnie opiszcie – imię, nazwisko, klasa. W czasie przerw, w szatni dyżurować będą wolontariusze, u których można je zostawić. Nakrętki zostaną zważone, klasa, która przyniesie najwięcej będzie mogła sobie wybrać „dzień bez pytania”.
Nasza mała bohaterka: Kornelia Kuczma cierpi na rzadką chorobę genetyczną zespół Mowat Wilson, który dotychczas zdiagnozowano u ok. 180 osób na świecie w tym 5 w Polsce. Jest to zespół wielorakich wad wrodzonych, który spowodował u Kornelki wadę serca, wadę układu moczowego, lekooporną padaczkę i głębokie upośledzenie. Upośledzenie Kornelii jest na tyle silne, że wpływa na zaburzenie widzenia, znaczne opóźnienie w rozwoju psychoruchowym oraz problemy z komunikacją. Psycholog ocenia umiejętności ponad 2 letniej dziewczynki na poziomie dziecka 6 miesięcznego. Kornelka nie potrafi samodzielnie usiąść, raczkować, chodzić ani komunikować się. Jedyną nadzieją na jej lepszą przyszłość jest codzienna rehabilitacja ruchowa oraz terapia wzroku.

Kartki świąteczne

KARTKI ŚWIĄTECZNE Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu! Materiały, potrzebne do wykonania kartek świątecznych znajdują się w bibliotece, jest tam również karton na gotowe już kartki. Pamiętajcie proszę , żeby podpisać się na grafiku – dzięki temu będę mogła wpisać Wam punkty. Kartki wykonujecie na świetlicy. Po zakończeniu pracy, zdajecie wszystko z powrotem do biblioteki, a gdyby była zamknięta zostawcie na dyżurce. Kliknij aby zobaczyć proponowany grafik – gdyby Wam nie pasowało lub kogoś pominęłam Anna Russek – opiekun SKW

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU - akcja PORZĄDKOWANIE GROBÓW

Dnia 29 listopada (tj. czwartek) bieżącego roku wolontariusze Sprzątali groby na cmentarzu św. Piotra i Pawła przy ul Kłeckoskiej w Gnieźnie.

Pomoc podopiecznym towarzystwa opieki nad zwierzętami

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami to organizacja, która niesie pomoc maltretowanym i źle traktowanym zwierzętom. Pomóżmy im również my!
Zbieramy karmę i akcesoria (miski, koce, obroże, itp.), które należy dostarczyć do p. Russek lub p. Łubińskiego. Indywidualnie będą przyznawane punkty na koniec akcji w zależności od ilości przyniesionych rzeczy(od 10-20 pkt.), a klasa która przyniesie najwięcej zostanie nagrodzona - będzie mogła wybrać sobie "dzień bez odpowiedzi". Zbiórka trwa od października do połowy grudnia.
Podopieczni Towarzystwa liczą na Waszą pomoc!